Strona główna / Aktualności / Szkolenie dofinansowane nawet do 100% ze środków KFS
Pobierz aktualności w formacie RSSaktualności
Szkolenie dofinansowane nawet do 100% ze środków KFS
Podnieś kwalifikacje swoich pracowników!
Szkolenie dofinansowane nawet do 100%
mamy do wykorzystania aż 1.548.500,00 zł
Aktualizacja styczeń 2021
Wnioski o przyznanie środków na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego będą przyjmowane
w okresie od 15.02.2021 r. do 22.02.2021 r. od godz. 7.30 do godz. 15.30
Wnioski można składać osobiście w siedzibie PUP Tychy w pokoju nr 415 (kancelaria), przesyłką kurierską lub za pośrednictwem poczty na adres ul. Budowlanych 59 43-100 Tychy.
W przypadku wniosków nadesłanych pocztą lub przesyłką kurierską, o przyjęciu wniosku decyduje data i godzina wpływu wniosku do PUP Tychy.
Szczegółowe informacje >>
O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą wystąpić wszyscy pracodawcy.
Dofinansowaniem objęte są szkolenia:
- AutoCAD
- Autodesk Inventor
- AutoCAD MAP 3D
- AutoCAD Civil 3D
- MS Office
Pracodawca to jednostka organizacyjna, chociażby nie posiadała osobowości prawnej, a także osoba fizyczna, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika.
Pracodawca może otrzymać z KFS środki na sfinansowanie:
a) 80% kosztów kształcenia ustawicznego - grupa firm małych i średnich
(od 11-250 osób zatrudnionych) nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika,
b) 100% kosztów kształcenia ustawicznego - grupa mikroprzedsiębiorstw
(do 10 osób zatrudnionych) , nie więcej jednak niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.
Pracodawca planujący zorganizowanie kształcenia musi złożyć do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności wniosek o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego. Wniosek może być złożony w formie papierowej lub elektronicznej. Wybór instytucji edukacyjnej prowadzącej kształcenie ustawiczne lub przeprowadzającej egzamin pozostawia się do decyzji pracodawcy.
Priorytety wydatkowania środków z KFS:
1. Wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego, tj. pozostającego w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, mającego na celu uzyskanie lub uaktualnienie kompetencji do celów zawodowych (z wyjątkiem szkoleń miękkich, które mają charakter warsztatów i koncentrują się na rozwoju konkretnych kompetencji na które składają się odpowiednie umiejętności i postawy).
2. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.
3. Wsparcie młodych, nowozatrudnionych pracowników na podstawie umów, o których mowa w art. 150f ust. 1 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy tj. osób młodych do 30 roku życia za zatrudnienie których pracodawca może otrzymać refundację przez okres 12 miesięcy części kosztów poniesionych na wynagrodzenia.